Premier League: Πέταξε με Αγκουέρο η Σίτι στο Μπόρνμουθ (highlights)

Με δυο γκολ του Σέρχιο Αγκουέρο η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε εκτός έδρας 3-1 την Μπόρνμουθ.

Ο Σέρχιο Αγκουέρο είχε κέφια και με δυο δικά του γκολ οδήγησε τη Mάντσεστερ Σίτι στη δεύτερη νίκη της στην Premier League, 3-1 την Μπόρνμουθ στο «Vitality Stadium».

Ο Αργεντινός φόρ σκόραρε στο 15΄με κοντινό σουτ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 64΄με παρόμοιο τρόπο. Ενδιάμεσα είχε σκοράρει για τη Σίτι ο Στέρλινγκ (41΄).

Η Μπόρνμουθ προσπάθησε να κοντράρει τους πρωταθλητές, μείωσε με απίθανο φάουλ του Γουίλσον στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αλλά μέχρι εκεί...

Με τη σημερινή 400 συμμετοχές στην Premier League συμπλήρωσε ο Νταβίντ Σίλβα, ενώ ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έφτασε τις 50 ασίστ σε μόλις 123 συμμετοχές

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Ραμσντίλ, Κουκ, Άκε, Ντάνιελς (34' Χάρι Γουίλσον), Σμιθ (68' Ιμπέ), Μέπαμ, Κινγκ, Λέρμα, Φράσερ, Μπίλινγκ, Κάλουμ Γουίλσον (69' Σολάνκε)

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Έντερσον, Γουόκερ (90' Ζοάο Κανσέλο), Ζιντσένκο, Λαπόρτ, Οταμέντι, Γκιντογάν (58' Ρόντρι), Ντε Μπρόινε, Νταβίντ Σίλβα, Στέρλινγκ, Αγκουέρο, Μπερνάρντο (79' Μαχρέζ)