Οσασούνα - Μπαρτσελόνα 2-2: Την πλήγωσε ο Τόρες (highlights)

Χωρίς τους Μέσι και Σουάρες, η Μπαρτσελόνα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στην Παμπλόνα με αντίπαλο την Οσασούνα.

Στο «Ελ Σαδάρ» ο 16χρονος Φατί έγραψε ιστορία, αλλά η Μπαρτσελόνα απέτυχε να φύγει με το τρίποντο (2-2).

Οσασούνα - Μπαρτσελόνα: Ο Φατί πέρασε τον Μέσι και έγραψε ιστορία! (vid)

Η Οσασούνα προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Τόρες. Βλέποντας την κακή απόδοσή της ομάδας του ο Βαλβέρδε έριξε στο 2ο ημίχρονο στο ματς τον 16χρονο Φατί.

Έξι λεπτά αργότερα (51΄) ο Φατί με κεφαλιά σημείωσε το 1-1. Μια δεύτερη αλλαγή του Βαλβέρδε, ο Αρτούρ έκανε στο 64’ το 1-2 αλλά την τελευταία λέξη την είπε ο Τόρες με πέναλτι στο 82΄

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Ρουμπέν Μαρτίνεθ, Νάτσο Βιδάλ, Αριδάνε, Εστουπινιάν, Νταβίντ Γκαρσια, Όιερ, Μέριδα (71’ Μονκαγιόλα), Τόρες, Ρουμπέν Γκαρσία (65’ Ιμπάνιεθ), Άβιλα, Μπράντον Γιάμας (78' Βιγιάρ)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τερ Στέγκεν, Σεμέδο (46’ Φατί), Πικέ, Ραφίνια (53’ Αρτούρ), Μπούσκκετς, Λενγκλέ, Άλμπα, Ντε Γιονγκ (82’ Βιδάλ), Σέρχι Ρομπέρτο, Γκριεζμάν, Πέρεθ