Δωδέκατη νίκη για τον Ερυθρό Αστέρα

Οι πρωταθλητές Σερβίας συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος στην πατρίδα τους.

Την κούρσα του σερβικού πρωταθλήματος συνεχίζει να οδηγεί ο Ερυθρός Αστέρας που νίκησε τη Μπάκα Τόπολα με σκορ 3-1 και σημείωσε έτσι τη δωδέκατη νίκη του τη φετινή σεζόν. Η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς έχει συγκεντρώσει 36 βαθμούς και βρίσκεται τέσσερις βαθμούς μπροστά από την Τσουκαρίσκι.

Ο Τομανέ στο 12’ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα τους πρωταθλητές Σερβίας κι ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους με το αυτογκόλ του Γκράμπεζ έγινε το 2-0. Επίσης με αυτογκόλ του Ζαντέρ στο 63΄ μείωσαν οι φιλοξενούμενοι, για να «σφραγίσει» το «τρίποντο» των γηπεδούχων ο Σίμιτς στο 78ο λεπτό.

Η ενδεκάδα του Ερυθρού Αστέρα: Πόποβιτς, Ντεγκενέκ, Γκόμπελιτς (74΄ Γκάγιτς), Ζαντέρ, Μάριν, Μιλούνοβιτς, Μπεν, Πέτροβιτς, Τομανέ (69΄ Πάβκοφ), Βουκάνοβιτς (55΄ Σίμιτς), Βούλιτς.