Αρτέτα: «Αυτό είναι απαράδεκτο...»

Ο Μικέλ Αρτέτα έμεινε ικανοποιημένος μόνο από τα πρώτα 35 λεπτά της Άρσεναλ στον αγώνα με την Κρίσταλ Πάλας(1-1)

Μιλώντας στο BT Sport ο προπονητής της Άρσεναλ, Μικέλ Αρτέτα δήλωσε για το 1-1 με την Κρίσταλ Πάλας:

«Τα πρώτα 35 λεπτά είναι ακριβώς αυτό που θέλω να παίξει η ομάδα. Ήμασταν στις σωστές θέσεις και δημιουργούσαμε ευκαιρίες. Μετά από αυτό ξεκινήσαμε τις μακρινές μπαλιές.

Kρίσταλ Πάλας - Άρσεναλ 1-1: Έχασε βαθμούς και Ομπαμεγιάνγκ (highlights)

Στα πρώτα 15 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, μπράβο τους, μας πίεσαν. Άρχισαν να βγάζουν παίκτες μπροστά και υποφέραμε. Kλειστήκαμε πολύ στο γκολ και αυτό είναι απαράδεκτο»

Δεν νομίζω ότι αφήσαμε τη συγκέντρωσή μας να γλιστρήσει. Το να ελέγχεις την Πάλας για 90 λεπτά εδώ είναι αδύνατο. Γεμίζουν στην περιοχή και πρέπει να αμύνεσαι».

Για την αποβολή του Ομπαμεγιάνγκ είπε: «Δεν έχω δει τη φάση, αλλά νομίζω ότι ήταν ένα σκληρό μαρκάρισμα Δεν υπήρχε καμία πρόθεση, αλλά νομίζω ότι το έσφαλε».

Σχετικά με τον τραυματισμό του Τορέιρα, τόνισε: «Πρέπει να συμβουλευτούμε τον γιατρό αλλά μοιάζει με τραυματισμό».