Κύπελλο Γερμανίας: Η Άιντραχτ συμπλήρωσε το καρέ των ομάδων στα ημιτελικά

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης νίκησε 2-0 τη Βέρντερ Βρέμης και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας.

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης συμπλήρωσε την τετράδα στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας μετά τη νίκη της 2-0 επί της Βέρντερ Βρέμης.

Οι άλλες ημιφιναλίστ είναι οι Μπάγερν Μονάχου, Μπάγερ Λεβερκούζεν και Σααρμπρίκεν.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του VAR υπέδειξε πέναλτι σε χέρι του Αουγκούστινσον και ο Αντρέ Σίλβα έκανε το 1-0.

Στο 60΄ο Καμάντα με προβολή διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κόστιτς στις καθυστερήσεις.