Ηρακλής-Απόλλων Πόντου 0-2: Νέα ήττα για τον Γηραιό

Άλλη μία ήττα για τον Ηρακλή αυτή την φορά από τον Απόλλωνα Πόντου.

Με ήττα συνδυάστηκε το ντεμπούτο του Μανουέλ Ρόκα στον πάγκο του Ηρακλή. Οι κυανόλευκοι γνώρισαν την ήττα με 2-0 από τον Απόλλωνα Πόντου για την δέκατη αγωνιστική της Football League.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 41' ο Αμαραντίδης με τον Κυβελίδη να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 2-0 τρία λεπτά αργότερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γηραιός δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα γνωρίζοντας την έκτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μανουέλ Ρόκα): Γρηγοριάδης, Κουτρουμάνος (67’ Ντούνης), Κασναφέρης, Κούσας, Γιαννίτσης, Στάμου, Κωστούλας, Ρόβας, Κλέιτον (69’ Πτηνόπουλος), Παναγιωτούδης (56’ Χασομέρης), Πασάς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Θεοδωρόπουλος, Σουντουρά, Γεωργιάδης, Σπόλιαριτς (46’ Τσοκάνης), Πουρτουλίδης (82' Δαλιανόπουλος), Κυβελίδης, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης (Δημητριάδης), Ολαϊτάν.