Super League K19: Νίκη παρά τις αντιξοότητες για τον Ολυμπιακό, 3-1 την ΑΕΛ

Η Κ19 του Ολυμπιακού επικράτησε εντός έδρας της ΑΕΛ με 3-1 στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστική της Super League K19.

Σημαντική νίκη με αντίπαλο την ΑΕΛ κατέκτησαν οι Νέοι του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» αν και έμειναν με δέκα παίκτες στο 80' κατάφεραν να πανηγυρίσουν το «τρίποντο».

Στο 10' ο Σαπουντζής με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του. Τρία λεπτά μετά ο Μπουλάρι αποχώρησε από το παιχνίδι λόγω τραυματισμού με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να αγωνιστούν χωρίς κλασσικό φορ.

Το 2-0 ήρθε στο 25' από τον Καράκουτη, έπειτα από ασίστ του Γκοτζαμανίδη. Στο 38' ήρθε η μείωση του σκορ από τον Ζαχαράκη.

Στο δεύτερο μέρος ο Σουρλής βρήκε δίχτυα για το 3-1 το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του ματς. Δέκα λεπτά πριν λήξει ο αγώνας ο Καράκουτης αποχώρησε προληπτικά, ωστόσο οι Πειραιώτες δεν επηρεάστηκαν κρατώντας τη νίκη.

Ολυμπιακός: Καραργύρης, Κεραμίδας, Γκοτζαμανίδης, Νικόλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς, Σαπουντζής (Ντότης 75’), Καράκουτης, Τσέλιος (Μαρίνος 64’), Σουρλής, Μπουλάρι (Κατσαβάκης 13’).