Γεωργία - Ισπανία 1-2 : Έριξε το «οχυρό» με Όλμο στο 90+2' (highlights)

Η Ισπανία με γκολ που σημείωσε ο Όλμο στο 90+2 πέρασε με 2-1 από τη Γεωργία.

Η Γεωργία έβαλε δύσκολα στους Ισπανούς που κατάφεραν να φύγουν με το τρίποντο σκοράροντας το 2-1 στις καθυστερήσεις.

Το ματς έγινε μπροστά σε 20.000 θεατές που είδαν τον Κβαρατσκέλια με άψογο σουτ να δίνει προβάδισμα στην εθνική Γεωργίας.

Γεωργία - Ισπανία: 20.000 φίλαθλοι στην Τυφλίδα!

Η Ισπανία αντέδρασε στην επανάληψη και στο 56ο λεπτό ο Τόρες με πλασέ εξ επαφής έκανε το 1-1. Το ματς όδευε προς τη λήξη του όταν στο 90+2’ ο Ντάνι Όλμο με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 1-2.

Στο 90+4’ αποβλήθηκε ο Σενγκέλια και δεν θα παίξει στον αγώνα με την Εθνική μας.

ΓΕΩΡΓΙΑ: Λόρια, Γκιορμπαλίντζε, Ντβάλι, Κάσια, Κακαμπάντζε (79’ Κβιλιτάια), Κανκάβα, Γκβίλια, Λομπζανίντζε (70’ Σενγκέλια), Κιτεϊσβίλι (70’ Μπερίντζε), Κβαρατσκέλια (79’ Κβεκβεσκίρι), Ζιβζιβάντζε (62’ Κβιλιτάια)

ΙΣΠΑΝΙΑ: Σιμόν, Άλμπα, Ντιέγκο Γιορέντε (46’ Μαρτίνεθ), Έρικ Γκαρσία, Πόρο (65’ Μάρκος Γιορέντε), Μπούσκετς (73’ Ογιαρθάμπαλ), Φαμπιάν Ρουίθ (55’ Τιάγκο), Πέδρι, Μοράτα, Χιλ (46’ Όλμο), Τόρες