Βραζιλία - Τυνησία 5-1: Εντυπωσιακή τελευταία παράσταση πριν το Μουντιάλ η «σελεσάο»

Η Βραζιλία πάτησε την Τυνησία στο Παρίσι με 5-1 ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022.

Την προετοιμασία της ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 ολοκλήρωσε η Βραζιλία, επικρατώντας στο Παρίσι με 5-1 της Τυνησίας σε φιλική αναμέτρηση.

Η «σελεσάο» άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Ραφίνια στο 11', όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον ίδιο τρόπο στο 18' με τον Μοντασάρ Ταλμπί.

Λίγο πριν το 30' η Βραζιλία κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Νεϊμάρ, φτάνοντας στα δύο γκολ από το ρεκόρ του Πελέ στην εθνική.

Στο 40' ο Ραφίνια έκανε το 4-1 στο 40', ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Πέντρο πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της «σελεσάο» για το τελικό 5-1.

Με δέκα παίκτες από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου αγωνίζονταν οι Τυνήσιοι, μετά την αποβολή του Ντίλαν Μπρον.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Άλισον, Ντανίλο, Σίλβα, Μαρκίνιος (78' Ιμπάνιεζ), Τέλες (46' Λόντι), Καζεμίρο, Φρεντ (79' Ροντρίγκο), Ραφίνια (65' Άντονι), Πακετά (46' Βινίσιους), Νεϊμάρ, Ρισάρλιζον (46' Πέντρο)

ΤΥΝΗΣΙΑ: Νταχμέν, Ντρέγκερ (81' Σλιτί), Ταλμπί, Μπρον, Μπεν Ουανές, Σκιρί, Σααλαλί (62' Καζρί), Λαϊντουνί (90' Μεζμπρί), Σλιμάνε (81' Βαλερί), Τζαζιρί (46' Γκαντρί), Μσακνί (63' Κενισί)