Στο τέλος κερδίζουν οι... Κολομβιανές!

Η Κολομβία με γκολ της Βανέγας στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων «τέζαρε» τη Γερμανία και έφυγε για τους «16» στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών.

Τρομερή Κολομβία έβγαλε «μέταλλο» νίκησε με τέρμα στο φινάλε τη Γερμανία και φουλάρει για τα νοκ άουτ του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η ομάδα από τη Λατινική Αμερική βρήκε buzzer beater στο 90'+6' με την Βανέγας και πήρε τη νίκη με 2-1, κάνοντας το 2/2 στον 8ο όμιλο. Την ίδια ώρα, άφησε τα «πάντσερ» στους 3 και τελευταία αγωνιστική θα δώσουν μάχη για να εξασφαλίσουν την πρόκρισή τους, ενώ οι Κολομβιανές πλέον είναι αγκαλιά με τους «16».

Η Καϊσέδο με πέναλτι άνοιξε το σκορ, η Γερμανία ισοφάρισε με πέναλτι στο 89' αλλά τελικά στο φινάλε οι Κολομβιανές ήταν εκείνες που πανηγύρισαν ένα τρίποντο-χρυσάφι!