Προκριματικά Euro 2020: Νίκες για Ισλανδία και Κροατία (highlights)

Ισλανδία και Κροατία νίκησαν τις Αλβανία και Ουαλία αντίστοιχα στα προκριματικά του Euro 2020.

Στους σημερινούς αγώνες των προκριματικών του Euro 2020 την αυλαία άνοιξαν οι αναμετρήσεις Ισλανδία-Αλβανία και Κροατία-Ουαλία, με τις οικοδέσποινες να παίρνουν τους τρεις βαθμούς.

Η Ισλανδία άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης με τον μέσο της Μπέρνλι, Γιόχαν Γκούντμουνσον, που χόρεψε την άμυνα των Αλβανών. Το σκορ παρέμεινε στο 1-0 μέχρι και το τελικό σφύριγμα, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες και για δεύτερο τέρμα.

Δείτε τα στιγμιότυπα:

Η Κροατία προηγήθηκε κόντρα στην Ουαλία χάρη σε αυτογκόλ του αμυντικού Τζέιμς Λόρενς στο 17ο λεπτό, ενώ ο Ιβάν Πέρισιτς έκανε το 2-0 στο 48'. Το μόνο που κατάφεραν οι Ουαλοί ήταν να μειώσουν με τον μέσο της Μπόρνμουθ, Ντέιβιντ Μπρουκς στο 77'.