Nτεμπούτο με γκολ ο Παπάζογλου

Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Χάποελ Χάιφα, ο Θανάσης Παπάζογλου γλίτωσε την ομάδα του από τα... χειρότερα, στον πρώτο αγώνα με την FH Χαφναρφιόρντουρ στο Ισραήλ, για τον δεύτερο προκριματικό του Europa League.

Η Χάποελ είδε στο 52΄ τον Έντι Γκόμες να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, βάζοντας τους ισραηλινούς σε δύσκολη θέση, ενόψει της ρεβάνς. Ωστόσο, δεκατρία λεπτά αργότερα (65΄), ο 30χρονος Έλληνας επιθετικός κατάφερε να ισοφαρίσει για την Χάποελ σε 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ, δίνοντας παράταση στα όνειρα της ομάδας για πρόκριση στην Ισλανδία σε περίπτωση που «αποδράσει» με ένα σπουδαίο «διπλό».