Γ' Εθνική: Η Ρόδος 4-3 τη Μαρκό στο ντέρμπι κορυφής

Η  Ρόδος μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι κέρδισε δύσκολα με 4-3 τη Μαρκό.

Η Ρόδος κέρδισε δύσκολα με 4-3 τη Μαρκό και πήρε διαφορά 7 πόντων μετά το ντέρμπι κορυφής.

Οι Ροδίτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 3' λεπτό από το γκολ του Χίσο, ωστόσο ο Μπουντόπουλος ισοφάρισε στο 7' λεπτό.

Στο 18' ο Κανταρτζής με κεφαλιά έκανε το 2-1 για τη Ρόδο, ενώ μόλις 2 λεπτά μετά ο Βουργουντζής με πλασέ έκανε το 3-1.

Στο 32' ο Γκεμίσης έκανε το 3-2 μετά από κόρνερ του Ατματζίδη. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Σάμιος πλάσαρε από κοντά και έκανε το 3-3.

Στο 71' ο Χατζησάββας από κοντά έκανε το 4-3, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

ΡΟΔΟΣ (Κώστας Βελιτζέλος): Τζήμας, Σταυλάς (55’ Μπίσα), Νικολόπουλος (62’ λ.τ. Τριχάκης), Κανταρτζής, Σούλης, Μισέλ, Βουργουντζής (29’ λ.τ. Παπαθανασίου), Ραχήμ, Χατζησάββας, Δελαπόρτας, Μπουντόπουλος (64’ Σουλάι)

ΜΑΡΚΟ (Δημήτρης Παπασπύρος): Μπαλασάκης, Σόφης, Μανωλιάς Γ., Κορομηλάς, Τσακίρης (80’ Μασκλαβάνος), Αλεξίου, Γκεμίσης (87’ Μανωλιάς), Θέος (72’ Πινέιρο), Σάμιος, Χίσο, Ατματζίδης