Μουντιάλ 2018: Ο Πρίγιοβιτς είδε από τον πάγκο την ήττα της Σερβίας από τη Χιλή (vid)

Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς δεν αγωνίστηκε στον φιλικό αγώνα που έδωσε απόψε η Σερβία κόντρα στη Χιλή (0-1)

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τα τελικά του Μουντιάλ η Σερβία αντιμετώπισε σε φιλικό αγώνα τη Χιλή και ηττήθηκε από γκολ που σημείωσε ο Γκιγιέρμο Μαριπάν στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς είδε όλο το ματς από τον πάγκο καθώς ο τεχνικός Μλάντεν Κρστιτς προτίμησε να ξεκινήσει με τον Μίτροβιτς στην κορυφή της επίθεσης και όταν θέλησε να κάνει αλλαγή δεν έριξε στον αγώνα τον επιθετικό του ΠΑΟΚ αλλά τον Γιόβιτς.

Ο άλλοτε παίκτης του Ολυμπιακού και νυν της Κρίσταλ Πάλας, Λούκα Μιλιβόγεβιτς ήταν στο αρχικό σχήμα αλλά αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο δίνοντας τη θέση του στον Μάτιτς (της Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ).