ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-1: Μοιρασιά στο ντέρμπι

Ισόπαλο 1-1 αναδείχθηκε το ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό στο Ελληνικό για την 18η αγωνιστική της Α’ Γυναικών.

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ και Παναθηναϊκός για την 18η αγωνιστική της Α’ Γυναικών.

Οι «πράσινες» προηγήθηκαν με την… συνήθη ύποπτη Σούλα Σπυριδωνίδου να βρίσκει δίχτυα με μακρινό σουτ στις καθυστερήσεις όμως η Ένωση απάντησε δύο λεπτά αργότερα με την Χατζηνικολάου.

Ο ΠΑΟ αγωνίστηκε με μαύρο διακριτικό στην εμφάνιση εις ένδειξη πένθους για τον χαμό της Ρούξι Ντουμιτρέσκου ενώ πριν την έναρξη τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή.

«Φωνάζει» για την διαιτησία η ΑΕΚ καθώς υποστηρίζει πως θα έπρεπε να αποβληθεί η τερματοφύλακας των «πράσινων» και να καταλογιστεί πέναλτι στο 7’ για χτύπημα πάνω στην Ντζάνη.