Απόλλων Λάρισας - Παναχαϊκή: «Αέρα» δύο τερμάτων με Γιούση! (vid)

Η Παναχαϊκή πήρε προβάδισμα κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας με τον Κουσκουνά (17') και κατάφερε με τον Γιούση (36') να πάρει... αέρα δύο τερμάτων στο ημίχρονο

Στο «AEL FC Arena» με αντίπαλο τον Απόλλωνα Λάρισας δοκιμάζεται η Παναχαϊκή. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή δυνατά και η πίεση τους έφερε αποτέλεσμα.

Συγκεκριμένα, ο Ανάκογλου πίεσε όσο έπρεπε το κέντρο του Απόλλωνα, απέσπασε την μπάλα και έβγαλε υπέροχα στον Κουσκουνά και από εκεί ο αρχηγός της Παναχαϊκής διαμόρφωσε το 0-1 στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σαν να μην έφτανε αυτό, οι «ροσονέρι» κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ο Κουσκουνάς μετατράπηκε και πασέρ στο 36ο λεπτό της συνάντησης και ο Γιούσης διαμόρφωσε το 0-2.