Ηρόδοτος - ΑΕΚ Β' 1-0: Δεύτερη σερί νίκη οι Κρητικοί, δεύτερη σερί ήττα οι «κιτρινόμαυροι»!

Ο Ηρόδοτος υποχρέωσε τη Β' ομάδα της ΑΕΚ σε δεύτερη σερί ήττα για τον 2ο όμιλο της Super League 2 κερδίζοντας της με 1-0

Τρεις πόντους ...οξυγόνο πήρε ο Ηρόδοτος κερδίζοντας με το μίνιμουμ σκορ την ΑΕΚ Β' στο Ηράκλειο.

Η Κρητική ομάδα που δίνει αγώνα για την παραμονή της και για να βγει από την επικίνδυνη ζώνη υποχρέωσε στη δεύτερη σερί ήττα την δεύτερη ομάδα των «κιτρινόμαυρων»

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ποτζατζίδης στο 78ο λεπτό, μετά από ένα πολύ κακό πρώτο μέρος με ελάχιστες συγκινήσεις.

Στην επανάληψη βελτιώθηκε με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν κοντά στο γκολ όταν ο Ιατρούδης με τον Δήμιζα εξουδετερωμένο είδε τον Κόρτσαμ να απομακρύνει την προσπάθειά του πάνω στη γραμμή!

Ωστόσο οι παίκτες του Φυντάνη άνοιξαν το σκορ με τον Ποζατζίδη να εκμεταλλεύεται σέντρα του Γκόμεζ με πλασέ.

Πάντως στο 85' η ομάδα του Οφρυδόπουλου έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει: Ο Ραντόνια, που είχε περάσει ως αλλαγή, νικήθηκε από τον Δήμιζα και ο Τζούντα Γκαρσία σε κενή εστία δεν κατάφερε να βρει δίχτυα,

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Δήμιζας, Αργκιλέσι, Βρεττός (94′ Σταμπουλίδης) Κυριακίδης, Αρναούτογλου, Καντέ, Γκόμεζ, Ποζατζίδης, Χαλκιαδάκης (92′ Γκίνι) Κόρτσαμ, Μακρυδάκης

ΑΕΚ Β' (Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Γιαννούτσος (89' Γεωργέας), Κορνέζος, Παρράς, Σταμούλης (80' Ραντόνια), Μπάμπης (80' Αρβανίτης), Μουστακόπουλος, Γερολέμου (59' Τζούντα Γκαρσία), Ευθ. Χριστόπουλος, Γιούσης, Ιατρούδης (59' Ρουκουνάκης)