Super League 2: «Διπλό» ψυχολογίας ο Ιωνικός - Μοιρασιά στο Καυτανζόγλειο

Ο Ιωνικός πέρασε με το εμφατικό 3-0 από την Ηλιούπολη και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στη σεζόν, ενώ Ηρακλής και Αναγέννηση Καρδίτσας έμειναν στο 1-1. Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Την παρθενική του νίκη στη σεζόν σημείωσε ο Ιωνικός που πέρασε με το εμφατικό 3-0 από την έδρα της Ηλιούπολης.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν πρώτοι κοντά στο γκολ όταν στο 14' ο Μπαρμπάρο εκτέλεσε πέναλτι με τον Κότνικ να αποκρούει και να κρατάει το μηδέν. Επτά λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Οικονομίδη. Ενώ στο 39' ο Ντε Βινσέντι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ντάουντα.

Στη Θεσσαλονίκη, στο άδειο από κόσμο Καυτανζόγλειο, καθώς το γήπεδο δεν έχει πάρει τη σχετική άδεια, οι φιλοξενούμενοι με μια ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Κοζορώνη στο 2' άνοιξαν το σκορ.

Η απάντηση του Ηρακλή ήρθε στο 53' με τον Χειριτράντα με σουτ να φέρνει το ματς στα ίσια και να δίνει τον δεύτερο βαθμό στον «Γηραιό»

To πανόραμα της 2ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 30/9

ΠΑΟΚ Β’ - Καμπανιακός 2-3
(19′ Τσοπούρογλου σουτ, 45'+2′ Γκορντεζιάνι κεφ. – 3′, 63′ Γαρύφαλλος σουτ, 74′ Τότσκα)

ΑΕΚ Β’ - ΑΕΛ 3-0
(25′ Ραντόνια, 62′ Α. Χριστόπουλος, 66′ Πήλιος)