ΑΕΛ - Ολυμπιακός 1-3: Τα γκολ της αναμέτρησης (vid)

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης, ΑΕΛ - Ολυμπιακός, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1.

Η ΑΕΛ φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στο Αλκαζάρ για την 26η αγωνιστική της Super League 1. Οι νταμπλούχοι Ελλάδος άνοιξαν το σκορ στο 33' με τον Αχμέντ Χασάν.

Συγκεκριμένα, ο Αιγύπτιος επιθετικός κέρδισε το πέναλτι από τον Χουσίνο, ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ για τους Πειραιώτες.

Δείτε το τέρμα του Χασάν:

Στο 55΄ο Μασούρας έκανε το πλασέ και ο Νάγκι απέκρουσε. Ο Ανδρούτσος πήρε το ριμπάουντ και «έγραψε» το 0-2.

Δείτε το γκολ του Ανδρούτσου για το 0-2

Στο 80ό λεπτό, ο Ελ Αραμπί, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι, πέτυχε το τρίτο γκολ του Ολυμπιακού.

Επτά λεπτά μετά οι «βυσσινί» κατάφεραν να σημειώσουν το γκολ της τιμής με σκόρερ τον Νούνιτς.