Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα 0-0: Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι στο β’ ημίχρονο

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το φιλικό του Παναιτωλικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Αγρίνιο (0-0).

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος στο β’ ημίχρονο και θα μπορούσε να πάρει τη φιλική νίκη. Ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο στο πρώτο μέρος αλλά δεν είχε ευκαιρίες.

Και οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με 4-4-2, αλλά κατά διαστήματα οι δύο προπονητές Γιάννης Αναστασίου και Ηρακλής Μεταξάς έκαναν εσωτερικές αλλαγές ανακατεύοντας την τράπουλα.

Διαιτητής ο Τσοπλάκος με βοηθούς τους Κολοσιώνη και Τάκο του συνδέσμου Αιτωλοακαρνανίας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ροντρίγκες, Μαλής, Κορνέλιους, Μεντόσα, Βέργος, Ντίας, Φλόρες, Ντουάρτε, Περέιρα, Λούι, Τσιγγάρας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μελίσσας, Βργκοτς, Μπελεβώνης Χρήστος, Μπαρμπόσα, Καρέλης, Φυτόπουλος, Μπελεβώνης Σταθης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Λοντίγκιν, Σάλιακας,Παντελάκης, Παναγιώτης Τριάδης, Ντομίνγκεθ, Εραμούσπε, Σνάιντερ, Μορέιρα, Πίρσμαν, Λιάσος, Περέα.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Σούλης, Κάργας, Λώλης, Σιόντης, Οικονομόπουλος, Μίνα, Γκαρντάφσκι, Καραγιάννης, Γροσδάνης, Κύρκος, Ρίζος.