Εξέλσιορ - ΟΦΗ 0-1: Έσπασε το ρόδι στην Ολλανδία (highlights)

Ο ΟΦΗ σε φιλικό αγώνα στην Ολλανδία κέρδισε 1-0 την Εξέλσιορ. Το γκολ ο Φαν Ντάινεν στο 80’.

Ο ΟΦΗ είχε πάρα πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο στο φιλικό με αντίπαλο την Εξέλσιορ, αλλά το τέρμα ήρθε στο 80ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Φαν Ντάινεν.

Με αυτό το γκολ η ομάδα του Νίκου Νιόπλια κέρδισε 1-0 την Εξέλσιορ και πανηγύρισε την πρώτη νίκη στη σεζόν – έστω και σε φιλικό επίπεδο – στο δεύτερο τεστ στην Ολλανδία.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Καμάου, Μπουζούκης (δυο φορές), Νέιρα, Ντιουσέ είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν ενώ ο Ντουρμισάι είχε και δοκάρι. Εξαιρετικός στο τέρμα της Εξέλσιορ ο Μποκς.

ΟΦΗ: Μανδάς, Μαρινάκης, Ουές, Διαμαντής, Πασαλίδης, Μεγιάδο, Ντιουσέ, Νέιρα, Μπουζούκης, Καμάου, Ντουρμισάι. Έπαιξαν και οι Πόμπι, Στάικος, Φαν Ντάινεν, Σηφάκης, Γιαννούλης, Αποστολάκης, Μπαλογιάννης.