Zευγάρωσε τις νίκες της (2-0) η AEK με την Κ19 ομάδα της Σαχτάρ!

Παρότι έπαιζε από το 9ο λεπτό με παίκτη λιγότερο λόγω της απευθείας κόκκινης στον Γαλανοπούλου η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 και στο δεύτερο διαδοχικό φιλικό (διάρκειας 70 λεπτών) με αντίπαλο την ομάδα Κ19 της Σαχτάρ Ντόνετσκ.

Με… φόρα από το... φιλικό 5-0 επί της πρώτης ομάδας της Σαχτάρ, η ΑΕΚ, επικράτησε 2-0 και της Κ19 των πρωταθλητών Ουκρανίας σε αναμέτρηση που ακολούθησε στο Σιένταμ και διήρκεσε 70 λεπτά.

Παρότι έπαιξε από το 9ο λεπτό με 10 παίκτες (αποβλήθηκε μ' απευθείας κόκκινη ο Γαλανόπουλος γιατί αντέδρασε σε μαρκάρισμα, αλλά δεν κινδύνευει να χάσει αγώνα επίσημο καθώς το φιλικό ήταν προπονητικού χαρακτήρα κι όχι επίσημο...) η ομάδα του Αλμέιδα -αποτελούμενη κυρίως από «αναπληρωματικούς»- δεν... χαρίστηκε.

Tα γκολ οι Μαχαίρας (34') και Ραντόνια (59') με τον Koσίδη να έχει δύο ακυρωθέντα γκολ κι ισάριθμα δοκάρια.

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Μήτογλου, Ρόκσον, Μοχαμάντι, Μαχαίρας, Γαλανόπουλος, Λαμαράνα, Ζίνι (10’ Πήλιος), Κοσίδης, Φαν Βέερτ (36’ Ραντόνια)