Κόντης: «Μπήκαμε πολύ νωθρά στο παιχνίδι»

Το σχόλιο του Χρήστου Κόντη για την ήττα του Βόλου από τον ΟΦΗ.

Στη νωθρότητα με την οποία αντιμετώπισαν το παιχνίδι στο ξεκίνημα και τα παιδικά λάθη στάθηκε ο Χρήστος Κόντης μετά την ήττα το Βόλου με 2-1 από τον ΟΦΗ στην Κρήτη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Σήμερα αδικήσαμε τον εαυτό μας, μπήκαμε πολύ νωθρά στο παιχνίδι, ενώ μπορούσαμε να έχουμε την κατοχή της μπάλας δεν είχαμε κανένα θέμα με το πρέσινγκ του αντιπάλου, απλώς για μένα μας τράβηξε και ο αργός ρυθμός του αντιπάλου, δεχθήκαμε δύο παιδικά γκολ.

Είχαμε πρόβλημα όταν φτάναμε στο αντίπαλο μισό με πάρα πολύ λάθος πάσες που για μένα ήταν αδικαιολόγητες, στο β’ ημίχρονο, ήμασταν πολύ καλύτεροι, μπήκαμε στο παιχνίδι πραγματικά, διεκδικήσαμε, οι αλλαγές βοήθησαν πάρα πολύ, βάλαμε ένα γκολ ίσως λίγο αργά, αν το είχαμε βάλει πιο νωρίς ίσως το σκορ να ήταν διαφορετικό. Κρατάω το δεύτερο ημίχρονο και ελπίζω ότι η συνέχεια θα είναι καλύτερη».