Βελτιωμένος ο Ατρόμητος 1-1 με τη Ντιναμό Δρέσδης στην Αυστρία (vid)

Παρουσιάζοντας σημάδια βελτίωσης ο Ατρόμητος αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τη Ντιναμό Δρέσδης σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα.

Τη Ντιναμό Δρέσδης αντιμετώπισε ο Ατρόμητος στην Αυστρία στο πλαίσιο της προετοιμασίας του. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1, με τους Περιστεριώτες να εμφανίζουν καλύτερο αγωνιστικά πρόσωπο.

Ο Μανούσος μόλις στο 4' σημείωσε την πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου καθώς βρήκε το δοκάρι. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Ρισβάνης στο 37' με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιδες.

Στην επανάληψη η Ντιναμό κατάφερε να ισοφαρίσει στο 75' χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ατίκ. Έξι λεπτά μετά ο Ουγκράι σημάδεψε με τη σειρά του το δοκάρι με το 1-1 να μένει έως τη λήξη του παιχνιδιού.

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Μέγιερι (82' Θεοδωράκης), Κιβρακίδης (66' Νάτσος), Κατράνης (66' Αθανασίου), Γούτας (66' Στρούγγης), Ρισβάνης (76' Καχίλα), Μάντσον, Ούμπιδες (62' Ενσικουλού), Χαρίσης (76'Γαρουφαλιάς), Κορτ (76' Γιακουμάκης), Μανούσος (61' Ουγκράι), Βέλλιος (82' Κωτσόπουλος)