Εύκολη φιλική νίκη για τον ΠΑΟΚ, 4-0 τη Σιντ Τρούιντεν (vid)

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε της Σιντ Τρούιντεν με 4-0 σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα που έγινε στο Βέλγιο.

Στο πρώτο φιλικό του παιχνίδι, στην δεύτερη περίοδο της προετοιμασίας του ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε στο Μπέργκεν του Βελγίου την Σιντ Τρούιντεν την οποία νίκησε εύκολα με 4-0.

Ο «δικέφαλος του Βορρά», σημείωσε δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο, αξιοποιώντας τις επιθετικές του δυνατότητες.

Μόλις στο 12' ο Μπίσεσβαρ με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα του Ζαμπά. Λίγα λεπτά μετά ο Ντούγκλας Αουγκούστο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του μετά από ωραίο αριστερό σουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πέλκας έδωσε ωραία πάσα στον Ζαμπά και εκείνος με κοντινό πλασέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ενρίκε από το σημείο του πέναλτι.

Σιντ Τρούιντεν: Στέπε, Τένα, Μποτάκα, Σανχόν, Ασαμόα, Ντε Μπρούιν, Τεϊσέιρα, Ακολάτσε, Μπαλίνγκο, Έντο, Σόουζα.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης (61’ Μελίσσας), Μάτος (61’ Μιχαϊλίδης), Βαρέλα (61’ Ίνγκασον), Κρέσπο (61’ Χατζηισαΐας), Ροντρίγκο, Ελ Καντουρί (61’ Κάτσε), Αουγκούστο (46’ Μίσιτς), Ζαμπά, Μπίσεσβαρ (46’ Λημνιός), Πέλκας (61’ Ενρίκε), Άκπομ (61’ Σβιντέρσκι).