Παναιτωλικός-ΑΕΛ 3-0: Βήμα παραμονής με Μουνιέ (vid)

Με ηγέτη τον Μουνιέ που σημείωσε δυο γκολ ο Παναιτωλικός νίκησε 3-0 την ΑΕΛ και έκανε βήμα παραμονής.

Ο Παναιτωλικός στο πιο κρίσιμο σημείο του πρωταθλήματος, πήρε σπουδαία νίκη επί της ΑΕΛ (3-0) και προσπέρασε στη βαθμολογία την Ξάνθη, με τον Γάλλο Αντονί Μουνιέ να «ζωγραφίζει»...

Παναιτωλικός-AEΛ: Τα γκολ των Μουνιέ, Ντάουντα για το 3-0 (vids)

Ο Παναιτωλικός στο πιο κρίσιμο σημείο του πρωταθλήματος, πήρε σπουδαία νίκη επί της ΑΕΛ (3-0) και προσπέρασε στη βαθμολογία την Ξάνθη!

Μαγεία ο 32χρονος Γάλλος Αντονί Μουνιέ με δυο γκολ (το δεύτερο φανταστικό) και μία ασίστ!

Η ομάδα του Αγρινίου «καιγόταν» για τη νίκη και την πήρε απέναντι στην αδιάφορη ΑΕΛ που είχε στο πρώτο μέρος μια καλή στιγμή με τον Μιχαήλ για να προηγηθεί αλλά στην επανάληψη, «πλήρωσε» τα λάθη στην άμυνα.

Ανακοίνωση ΑΕΛ στο 15΄: «Αρχίσαμε τα Σκουλάδικα…»

Στο 53’ ο Μουνιέ εκμεταλλεύτηκε τη «γκέλα» του Μιχαήλ και άνοιξε το σκορ με πλασέ και οκτώ λεπτά μετά, ο Γάλλος έβγαλε υπέροχη ασίστ για τον Ντάουντα, ο οποίος σκόραρε για ακόμη μια φορά κόντρα στην πρώην ομάδα του (2-0).

Ο Μουνιέ βέβαια το καλύτερο το φύλαγε για το τέλος καθώς στο 77ο λεπτό με υπέροχο σουτ, πέτυχε το 3-0.

H ουσία είναι πως ο Παναιτωλικός ξέφυγε πέντε από τον τελευταίο Πανιώνιο και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του μπαράζ, προσπερνώντας την Ξάνθη που έχει ένα ματς λιγότερο.