Κούγιας: «Μπράβο ρε Νάστο παικτάρα, αυτό ήταν ένα τέλειο συμμαχικό πέναλτι»

Ο ιδιοκτήτης της ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας, προχώρησε σε προσωπική δήλωση για το πέναλτι του Ανέστη Νάστου στον Άκπομ στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον ΟΦΗ.

Το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΟΦΗ όδευε προς το φινάλε και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, όμως στο 90ο λεπτό ο Άκπομ κέρδισε πέναλτι από τον Ανέστη Νάστο με τον ΠΑΟΚ να παίρνει το προβάδισμα στο σκορ με 2-1.

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ: Τα γκολ και το πέναλτι - δώρο του Νάστου στον ΠΑΟΚ για το 2-1 στις καθυστερήσεις (vid)

Ωστόσο, το λάθος του αμυντικού των Κρητικών πυροδότησε την άμεση αντίδραση του ιδιοκτήτη της ΑΕΛ, Αλέξη Κούγια, ο οποίος προχώρησε σε νέα προσωπική δήλωση στην οποία τονίσει τα εξής: