Tσιτσιπάς - Μουνάρ 3-2: Νωθρό ξεκίνημα-επική ανατροπή (Highlights)

O Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε με ανατροπή 3-2 σετ τον Ζαούμ Μουνάρ  στον 1ο γύρο του Roland Garros

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ύστερα από ματς που είχε διάρκεια 3 ώρες και 12 λεπτά απέκλεισε τον Ζαούμ Μουνάρ με 4-6, 2-6, 6-1, 6-4, 6-4 στον πρώτο γύρο του Roland Garros.

Roland Garros: O Απόστολoς Τσιτσιπάς φορά μάσκα με τον «Στέφανο» (vid)

Ο Στέφανος αντιμετώπισε πολλά προβλήματα στο παιχνίδι του στα δυο πρώτα σετ κι έδωσε την ευκαιρία στον αεικίνητο Ισπανό να προηγηθεί με 6-4, 6-2.

Στη συνέχεια ωστόσο ανέβασε ρυθμό, στρίμωξε τον αντίπαλο του και κατακτώντας τα δυο επόμενα σετ με 6-1, 6-4 έφερε το ματς στα ίσα.

Το πέμπτο σετ κύλησε σε ισορροπία, ο Μουνάρ προηγείτο και ο Στέφανος ισοφάριζε. Αυτό μέχρι το 3-3 που ο Τσιτσιπάς έσπασε το σερβίς του Ισπανού και πήρε εκείνος κεφάλι στο σκορ, που το διατήρησε ως το τέλος.