Αποκλεισμός για Χριστοφή στο 2ο γύρο Αυστριακού τουρνουά...

Η Ελένη Χριστοφή ηττήθηκε με 2-1 σετ, από την Τσέχα Κλιμοβίκοβα, στον 2ο γύρο του τουρνουά του Κούτιγκμπρουν της Αυστρίας, μετά από 2,5 ώρες αγώνα.

Το πάλεψε όσο πήγαινε αλλά δεν κατάφερε ν' αποφύγει την ήττα - αποκλεισμό, κόντρα στην, Τσέχα, Λίντα Κλιμοβίκοβα, η Ελένη Χριστοφή, στην Αυστρία.

Η αναμέτρηση για το 2ο γύρο του τουρνουά στο Κότιγκμπρουν (15.000 δολαρίων) κρίθηκε στα τρία σετ (6-4, 1-6, 6-4) και τις 2,5 αγωνιστικές ώρες.

Η Χριστοφή θα μπορούσε να πάρει την νίκη αν κρατούσε το προβάδισμα που είχε με 4-2 στο πρώτο σετ.

Φεύγει με μία νίκη στον πρώτο γύρο επί της Χάσεθ (7-5, 6-1) από τη Νορβηγία, ενώ στο διπλό μαζί με την Φικέ, έφτασαν ως τα προημιτελικά, όπου σπατάλησαν 4 ματς πόιντς κόντρα στις Κουμπάνοβα και Σεβσίκοβα με 7-5, 4-6, 14-12.