US Open: Κακή εμφάνιση και αποκλεισμός για τον Τσιτσιπά (highlights)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς γνώρισε πρόωρο αποκλεισμό στο US Open από τον Ντανιέλ Γκαλάν.

Απογοητευτική ήταν η εμφάνιση του Στέφανου Τσιτσιπά στον αγώνα με τον Ντανιέλ Γκαλάν με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 6-0, 6-1, 3-6, 7-5 σε 2 ώρες και 48 λεπτά.

Ο Έλληνας πρωταθλητής δεν έχει καλή παράδοση στο US Open, κάτι που επιβεβαιώθηκε και φέτος. Από την άλλη ο Κολομβιανός αντίπαλός του πέτυχε τη σπουδαιότερη νίκη της καριέρας του, αγωνιζόμενος για πρώτη φορά στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης.

Ο Τσιτσιπάς το μόνο που κατάφερε στο παιχνίδι ήταν να κατακτήσει το τρίτο σετ και να διεκδικήσει το τέταρτο, αφού στα δύο πρώτα ήταν μακριά από τον καλό του εαυτό.

Έτσι ο Στέφανος κλείνει τη φετινή Grand Slam πορεία του με έναν ημιτελικό, έναν τέταρτο γύρο, ένα τρίτο γύρο και μια ήττα σε πρεμιέρα.