Roland Garros: Νίκησε ο Αλκαράθ και περιμένει τον Τσιτσιπά

Ο Kάρλος Αλκαράθ απέκλεισε τον Λορέντζο Μουζέτι και περιμένει στα προημιτελικά του Roland Garros το νικητή του αγώνα ανάμεσα στον Σεμπάστιαν Όφνερ και τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Την πρόκρισή του στα προημιτελικά του Roland Garros εξασφάλισε ο Kάρλος Αλκαράθ.

Ο 20χρονος Ισπανός νίκησε με 3-0 σετ (6-3, 6-2, 6-2) τον Ιταλό Λορέντζο Μουζέτι σε 2 ώρες και 8 λεπτά και συνεχίζει την πορεία του στη διοργάνωση.

Έπειτα από αυτή την εξέλιξη, ο Αλκαράθ περιμένει πλέον τον νικητή του ζευγαριού ανάμεσα στον Σεμπάστιαν Όφνερ και τον Στέφανο Τσιτσιπά, για να μάθει τον αντίπαλό του στα προημιτελικά του Roland Garros, ο οποίος αναμένεται να πραγματοποιηθεί την προσεχή Τρίτη (6/6).