Monte Carlo Masters: Αντίπαλος του Τσιτσιπά ο Ρουντ, που πέταξε εκτός τελικού τον Τζόκοβιτς!

O Kάσπερ Ρουντ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον αυριανό (14/4) τελικό του Monte Carlo Masters, καθώς απέκλεισε με 2-1 σετ τον Νόβακ Τζόκοβιτς!

Τη μεγάλη έκπληξη έκανε στον δεύτερο χρονικά ημιτελικό του Monte Carlo Masters ο Κάσπερ Ρουντ, αφήνοντας εκτός τελικού τον Νόβακ Τζόκοβιτς με 2-1 σετ (6-4, 1-6, 6-4)!

Ο Νορβηγός νίκησε για πρώτη φορά στην καριέρα του τον σπουδαίο Σέρβο (σε σύνολο έξι αγώνων), ενώ αυτή ήταν και η παρθενική του επικράτηση παίκτη που βρίσκεται στο Τοp3 της παγκόσμιας κατάταξης της ATP!

Έτσι ο Ρουντ θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον κυριακάτικο (14/4) τελικό στο 1000άρι τουρνουά του Μόντε Κάρλο, με τον Έλληνα πρωταθλητή να αποκλείει νωρίτερα με τη σειρά του τον Γιάνικ Σίνερ σε ένα δραματικό ματς.