O Tσιτσιπάς νίκησε τον Έντμουντ και τη... βροχή στο Queens

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ολοκλήρωσε τη νίκη του με 6-3, 7-5 επί του Κάιλ Έντμουντ στο τουρνουά του Queens

Ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Κάιλ Έντμουντ στο τουρνουά του Queens, που επρόκειτο να ξεκινήσει την Τρίτη (18/6), ολοκληρώθηκε τελικά σήμερα (20/6) με τον Έλληνα πρωταθλητή να παίρνει τη νίκη με 6-3, 7-5.

Διακόπηκε το ματς του Τσιτσιπά στο Queens (pics+vid)

Το ματς είχε διακοπεί την Τετάρτη (19/6) λόγω της βροχής μετά από 57 λεπτά κι ενώ το σκορ ήταν 6-3, 3-3, 30-30 σε σερβίς του Τσιτσιπά. Oι δυο παίκτες αγωνίστηκαν άλλα 26 λεπτά πριν εγκαταλείψουν το κορτ με ανάμικτα συναισθήματα.

Ο Τσιτσιπάς κατέκτησε τη νίκη, αξιοποιώντας το έβδομο ματς-πόιντ (και μάλιστα μετά από Challenge) στο σερβίς του Έντμουντ!

O Τσιτσιπάς θα επιστρέψει στο κορτ μετά από δυο ώρες για να αγωνιστεί εναντίον του Ζερεμί Σαρντί για τον 2ο γύρο της διοργάνωσης...