Βαριά ήττα στην Αυστρία από την Κρεμς για την Πυλαία!

Ν' ανατρέψει διαφορά εννέα γκολ καλείται η Πυλαία την Κυριακή (30/10) στο δεύτερο διαδοχικό αγώνα της,επί Αυστριακού εδάφους, για το EHF Εuropean Cup, κόντρα στην Φόρχοφ Κρεμς, μετά την Σαββατιάτική (29/10) ήττα της με 34-25

Η πρωτοπόρος του αυστριακού πρωταθλήματος Κρεμς, υποχρέωσε σε ήττα με 34-25 την Πυλαία ( 16-12 ημίχρονο ) που πολέμησε, αλλά, δεν άντεξε στην πίεση και στον ρυθμό του πρώτου αγώνα για τις δύο ομάδες στο EHF European Cup.

Η Πυλαία ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο μέχρι το 28’ όπου ήταν δύο τέρματα πίσω. Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου (16-12) η Φόρχοφ έκανε ένα μικρό ξέσπασμα και στο δεύτερο ημίχρονο έκανε ακόμη πιο απλά τα πράγματα εν όψει ρεβάνς.

Ο επαναληπτικός θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 30/10 στο ίδιο γήπεδο και η Κυπελλούχος Ελλάδας ουσιαστικά θα παίξει πλέον για την τιμή των όπλων

Διαιτητές : Παγκ-Ποντοπίντα ( Δανία )

Δίλεπτα : 3-4, Πέναλτυ : 0/0, 1/0

ΚΡΕΜΣ : Νίκολιτς 2, Μπόμπας , Χόφμαν 1, Φαμπρί, Ντίκερ 4, Λίπιτς 2, Αλκιτς, Ρούντισερ 3, Φίρερ 6, Κιρβελαβίτσιους 3, Ντόμεβτσεκ, Φράτσνερ 1, Βισμπάουερ 3, Φάϊχτινγκερ 4, Αϊχμπεργκερ, Χάσεσιτς 5.

ΠΥΛΑΙΑ : Μπαμπατζανίδης, Ορφανουδάκης, Ζαφείρης, Μέτσης 1, Αλατσατιανός 2, Μανωλούδης 1, Κυριακίδης, Γιορανίδης 1, Κουκμίσης 1, Μπάτζιος 2, Τσαμεσίδης 7, Γιαννακίδης, Αλεξανδρίδης 4, Σιγγιρίδης 1, Στογιάνοβιτς 2, Λατσάκου 3.