ΑΕΚ - Αννόβερο 29-34: Ήττα για τους «κιτρινόμαυρους»

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ γνώρισε την εντός έδρας ήττα από το Αννόβερο με 29-34 για την 4η αγωνιστική της EHF European League.

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ είχε καλή απόδοση απέναντι στο Αννόβερο για την 4η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της EHF European League, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 29-34.

Η Ένωση μπήκε αποφασιστικά στο παιχνίδι (3-3) και μάλιστα πήρε μια διαφορά 2 γκολ (5-3) αλλά το έμπειρο Αννόβερο έφερε και πάλι το ματς στα ίσα (7-7). Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν κοντά στο σκορ (10-10) και (12-14) και έκλεισαν το ημίχρονο με (16-16).

Στο δεύτερο ημίχρονο το Αννόβερο μπήκε καλύτερα, ήταν μπροστά στο σκορ και τελικά πήρε τη νίκη με 29-34.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-5, 7-7, 9-10, 12-14, 16-16 (ημιχρ.), 18-19, 20-21, 24-24, 26-28, 27-30, 29-34.

ΑΕΚ: Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 4, Κρητικός, Γιόνσον, Μαντάλινιτς 7, Μάλλιος, Ηλιόπουλος, Ρασπίτσος, Παπαδόπουλος, Τόμε, Παπαδιονυσίου 1, Λιάπης 4, Μαρτίνοβιτς 7, Άρσιτς, Σόκολιτς, Κεδέρης 6.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Βούγιοβιτς 4, Ούσινς 2, Γκέιντ, Σταϊνχάουζερ, Κένστεντ, Μίχαλτζικ 3, Κούλες 6, Στρμλιάν 3, Έντβαρντσον 3, Γκερμπλ 3, Χάνε, Μπρόζοβιτς 2, Φίσερ 3, Φέισε 2, Αγιάρ, Μπούχνερ 3.