ΦΩΣ στο στοίχημα: Η Ρετζιάνα θα ξεπεράσει το εμπόδιο της Φεραλπισάλο στα μπαράζ ανόδου

Σε επαναληπτικό ματς για τα πλέι οφ ανόδου στη Β’ Ιταλίας η Ρετζιάνα υποδέχεται τη Φεραλπισάλο.

Η Ρετζιάνα είναι μια ομάδα υψηλού μπάτζετ για τα δεδομένα της Serie C, διεκδίκησε μέχρι τέλους την απευθείας άνοδο από τον δεύτερο όμιλο, μένοντας δύο πόντους πίσω από την Μόντενα. Στην κανονική περίοδο ολοκλήρωσε με πέντε νίκες και μία ισοπαλία στα έξι τελευταία ματς. Μπήκε στα πλέι οφ κατευθείαν σε αυτόν τον γύρο, ήταν στα σημεία καλύτερη από την αντίπαλό της, αδικείται από το εις βάρος της 1-0. Τα «λιοντάρια» σκοράρουν με μεγάλη άνεση.

Η Φεραλπισάλο αναδείχθηκε τρίτη στην κανονική περίοδο στον πρώτο όμιλο. Στους προηγούμενους γύρους απέκλεισε στο γκολ την Αλεσάντρια και την Πεσκάρα. Ομάδα που στηρίχθηκε φέτος στην έδρα της, παρουσιάζεται ευάλωτη στις εξόδους, έχει θέματα στην άμυνα. Στον προηγούμενο γύρο δέχθηκε πέντε γκολ στα δύο ματς με την Πεσκάρα, καλείται να βελτιώσει τις επιδόσεις της στην άμυνα, κόντρα σε έναν αντίπαλο που σκοράρει κατά βούληση. Έχει καλύτερη ομάδα η Ρετζιάνα και θα κερδίσει. Αξίζει ο άσος, με λίγο παραπάνω ρίσκο ακόμα και από ημίχρονο.