Η ώρα της κρίσεως για Αργεντινή και Παραγουάη

Οι αναμετρήσεις που ξεχωρίζουν από το σημερινό κουπόνι (23/6).

Κατάρ-Αργεντινή (22:00 ERT Sports)

Οι δύο ομάδες βρίσκονται αντιμέτωπες για την 3η αγωνιστική των ομίλων.

Το Κατάρ πήρε παλικαρίσια ισοπαλία κόντρα στην Παραγουάη στην πρώτη αγωνιστική, καθώς βρέθηκε να χάνει με 2-0 και παραλίγο να αποσπάσει βαθμό απέναντι στην Κολομβία. Οι ασιάτες δυσκολεύτηκαν αρκετά απέναντι στους «καφετέρος», οι οποίοι τους έπαιζαν μονότερμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και πέτυχαν το γκολ στο 86ο λεπτό. Όλοι οι παίκτες είναι διαθέσιμοι.

Η Αργεντινή θέλει μόνο νίκη για να γλυτώσει ένα ιστορικό κάζο, καθώς αν δεν νικήσει αυτή θα είναι η χειρότερη συγκομιδή της στα χρονικά του Copa America. Κόντρα στην Παραγουάη γλίτωσε την ήττα, η οποία προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και πέντε λεπτά μετά την ισοφάριση έχασε πέναλτι. Κανένας παίκτης δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα.

Ξεκάθαρο φαβορί η Αργεντινή, ωστόσο για πιο ανεβασμένη απόδοση θα επιλέξουμε τη νίκη της «αλμπισελέστε» συνδυαστικά με το over 2.5.

Κολομβία-Παραγουάη (22:00 ERT 1)

Η Κολομβία έχει προκριθεί στα προημιτελικά και έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση του ομίλου. Κόντρα στο Κατάρ δυσκολεύτηκε περισσότερο να σκοράρει απ'ότι με την Αργεντινή, ωστόσο βρήκε τον τρόπο να ξεκλειδώσει την άμυνά του, με κεφαλιά του Ζαπάτα. Ο μόνος απών είναι ο τραυματίας επιθετικός Λουίς Μουριέλ (Αταλάντα), καθώς θα χάσει όλη την διοργάνωση.

Η Παραγουάη θέλει μόνο νίκη για περάσει σίγουρα στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, ενώ έχει ελπίδες ακόμα και με ισοπαλία, μέσω της 3ης θέσης. Κόντρα στην Αργεντινή ήταν πιο επιθετική στο πρώτο ημίχρονο, όταν και άνοιξε το σκορ, ενώ στην επανάληψη θα μπορούσε να δεχθεί και την ανατροπή μετά το χαμένο πέναλτι. Όλοι οι παίκτες είναι διαθέσιμοι.

Η Κολομβία αναμένεται να κάνει ροτέισιον από τη στιγμή που έχει προκριθεί. Θα επιλέξουμε τη νίκη της Παραγουάη ή ισοπαλία συνδυαστικά με το under 2.5.